PZSP w Olszance,    49 - 332 Olszanka 94,     woj. opolskie,     tel. (77)4129717,     e-mail: zs_olszanka@wodip.opole.pl,    fax (77)4129602

 Strona główna PZSP

Szkoła Podstawowa

 Aktualności

 Historia szkoły

 Lokalizacja

 Rada Rodziców

 Nauczyciele

 Dokumentacja

 Absolwenci

 Uczniowie

 40-lecie szkoły

 Archiwum

Informacje

 Kalendarz

 Rozkład jazdy autob.

 Podręczniki

 Wyprawka szkolna

 Podanie do szkoły
>> pobierz

 Plan lekcji

 Kółka w szkole

 LOP

Wydarzenia

 Rozpoczęcie roku szk.

 Imprezy środowiskowe

 Pasowanie

 DEN

 Dzień Niepodległości

 Andrzejki

 Mikołajki

 Jasełka

 Wigilia

 Spotkanie ze sztuką
 Dzień Babci i Dziadka

 Bal  karnawałowy
 Ferie zimowe

 Golcowie z wizytą

 Walentynki

 Pierwszy Dzień Wiosny

 Pamiętamy o Papieżu

 Święto Patrona

 Dzień Bibliotekarza
 "TOBIE POLSKO"
 Dzień Kobiet
 Dzień Ziemi
 Konstytucja 3 Maja

 Wycieczki

 Komers

 ORLIK 2012

 Inne wydarzenia

 Zakończenie roku

 

 

 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013

Dnia 28 czerwca odbył się uroczysty apel z okazji zakończenia roku szkolnego 2012/2013. Uczniowie wyróżniający się w nauce, ze średnią co najmniej 4,75 oraz bardzo dobrym lub wzorowym zachowaniem, odebrali swoje świadectwa z rąk Pani Dyrektor - Bożeny Lorent. Pozostali uczniowie otrzymali swoje świadectwa w klasach. Tego dnia na twarzach wszystkich gościła radość. Nie dało się nie zauważyć  łez wzruszenia. Wychowawcy  z dumą gratulowali swoim uczniom wysokich wyników w nauce. To jedne z najprzyjemniejszych chwil zarówno dla uczniów jak i dla rodziców i nauczycieli. 

tekst opracowała Wioletta Perkowska

album foografii
foto: W. Perkowska

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2010/2011

 

 

Nareszcie wakacje! Kolejny rok edukacji za nami. Uczniowie klasy szóstej otrzymali dziś świadectwo ukończenia szkoły, a uczniowie pozostałych klas  otrzymali dziś świadectwa promujące ich do klasy programowo wyższej.
Były też nagrody za pracę w Samorządzie Uczniowskim, podziękowania za zaangażowanie w życie sportowe szkoły, nagrody w konkursie matematycznym, w konkursie przyrodniczym.

ALBUM FOTOGRAFII

Życzymy udanych wakacji! 

 

 

APEL Z OKAZJI UKOŃCZENIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Rok szkolny 2008/2009

          Dnia 19 czerwca 2009 roku odbył się apel z okazji ukończenia szkoły podstawowej. Apel przygotowała klasa VI ze swoją wychowawczynią panią Elżbietą Zygmanowską.

          Przewodnicząca szkoły Magdalena Traka przywitała wszystkich zebranych: Dyrekcję , Księdza  Proboszcza , Grono Pedagogiczne, zaproszonych gości , rodziców oraz uczniów.  Rafał Frącz zaprosił szóstoklasistów do tańca słowami:

 

Poloneza czas zacząć, podług praw pierwszeństwa.

Kochajmy się wszyscy, niech wokół rozbrzmiewa.

Może to ostatni polonez lub pierwszy.

Co nie przyszło łatwo uszanować trzeba.

 

          Po pięknym wykonaniu poloneza uczniowie ustawili się na środku sali ,aby za chwilę przedstawić część artystyczną.  Prowadząca Żaneta Serdeczna uświadomiła wszystkim , że :

 

Dzisiejsza akademia, choć jest jedną z wielu jakie mamy w ciągu roku ma wyjątkowy charakter. Dziś po raz ostatni przyszliśmy do tej szkoły, ostatnia lekcja, ostatni dzwonek, ostatnie spotkanie z przyjaciółmi. Spędziliśmy razem sześć lat. Tu przeżywaliśmy radość z pierwszych sukcesów i gorycz porażek. Tu znaleźliśmy swoich przyjaciół, wspólnie poznawaliśmy otaczający świat. Dziś, właśnie kończy się pewien etap naszego życia, teraz czeka nas nowa szkoła, nowi koledzy i nauczyciele. Życie będzie stawiało przed nami nowe problemy, których rozwiązanie będzie coraz trudniejsze. Z każdym dniem będziemy wchodzić w świat ludzi dorosłych, a kolorową krainę dziecięcych marzeń, coraz częściej przesłaniać będzie szara mgła codzienności. Będziemy powracać myślą do naszych wspólnych chwil, do spędzonych wspólnie lat.

 

          Później szóstoklasiści recytowali wiersze którymi pragnęli  wszystkich rozweselić . Przyznali się, że nie zawsze zbierali same pochwały, czasem „oberwała” się uwaga. Czasem doszło do wielkiej draki, była wybita szyba. Zdarzyły się wagary, to znów zniknął plecak z książkami.
Mieli też różne  problemy. Z niektórymi trudno było sobie poradzić. Dziś patrzą na nie  z przymrużeniem oka:

 

 

Gdy ze szkoły wracam z piątką,

Cały dom koło mnie tańczy,

Babcia woła: -chodź, dzieciątko,

Mam tu soczek z pomarańczy.

Mama mnie całuje w czoło,

Tata bierze na barana,

Siostra tańczy ze mną w koło,

Ciocia prosi: zjedz banana.

A ja tylko wzdycham: czemu?

Bo to wszystko, bądźmy szczerzy,

nie mnie, tylko Piskorskiemu

Jak najbardziej się należy.

Bowiem piątkę tylko wtedy

Mam z rachunków czy z polskiego,

Gdy klasówkę zdołam ściągnąć

Od Kamila Piskorskiego.

 

           Szóstoklasiści urozmaicili swoje recytacje wykonaniem różnych szkolnych i wakacyjnych piosenek.

           Później  podziękowali Dyrekcji  i  nauczycielom za to, że zdobyli obszerną wiedzę i szereg umiejętności. Wdzięczni byli za to, że w szkole nauczyli się też rzeczy bardzo cennej: tego jak być człowiekiem. Obiecali, że gdziekolwiek będą, zawsze w swoich sercach zachowają  wspomnienia ze szkoły - chwile radości i szczęścia. Będą pamiętać o tych, dzięki którym zrozumieli, że wszystko jest możliwe. Po słowach podziękowania uczniowie klasy szóstej wyrazili swoją wdzięczność wręczając kwiaty . Na koniec ze łzami wzruszenia zaśpiewali piosenkę:

 

              To dziś ostatni dzień w naszej szkole, szybko minęło tych parę lat.

   Każdy z nas pewnie łezkę uroni zanim do domu powróci sam.

   Do widzenia przyjaciele…

          Po części artystycznej  przekazano władzę młodszym kolegom. Dalszą część apelu prowadził uczeń klasy piątej Rafał Frącz. Odbyło się też ślubowanie absolwentów.

Pani dyrektor Bożena Lorent, pani wicedyrektor Violetta Świder oraz wychowawca klasy szóstej pani Elżbieta Zygmanowska wręczyły szóstoklasistom świadectwa, nagrody i dyplomy. Siedmiu z nich to uczniowie wyróżniający się w nauce. Osiągnęli oni wysokie średnie . Wzorowo wywiązywali się z obowiązków szkolnych.

Godnie reprezentowali szkołę na różnych imprezach szkolnych i środowiskowych. Systematycznie uczestniczyli w zawodach sportowych zdobywając wysokie miejsca. Uczniowie Ci otrzymali świadectwa z czerwonym paskiem oraz nagrody książkowe . Są to:

 

Anna Bajcer –średnia ocen 5,91

Magdalena Traka –średnia ocen 5,73

Żaneta Serdeczna –średnia ocen 5,55

Paulina Śliwa –średnia ocen 5,45

Paulina Bryll –średnia ocen 5,3

Klaudia Sługocka –średnia ocen 5,09

Karolina Kubiak –średnia ocen 5,0                                                

        Rodzice wyróżnionych uczniów otrzymali listy gratulacyjne.

 

        Anna Bajcer została Najlepszym Absolwentem Szkoły Podstawowej. Uzyskała Ona najwyższą średnią w szkole. Ania otrzymała Nagrodę Dyrektora oraz nagrodę od Rady Rodziców.

         Arkadiusz Macek otrzymał Dyplom  Opolskiego Kuratora Oświaty za uzyskanie tytułu finalisty IX Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego.

Pan Stanisław Smugorzewski wręczył dyplomy oraz nagrody za osiągnięcia sportowe.

 

Tekst przygotowała Elżbieta Zygmanowska

Zobacz zdjęcia z tej uroczystości